تبلیغات
عاشقا - میزان مهارت و حرفه ای بودن

امروز:

میزان مهارت و حرفه ای بودن

انواع طلا یاب

و فلز یاب با کیفیت های مختلف

سوالی که شاید در ذهن شما هم امده است .کدام یک از انواع فلز یاب و انواع طلا یاب بهترین هستند؟ خوب اینکه کدام دستگاه عملکرد بهتری می تواند داشته باشد به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد .اما در کل می توان فلزیاب های صوتی را در امر یافتن فلز در زیر خاک بهتر از فلز یاب های تصویری دانست.در نوع صوتی دقت بالاتری برای یافتن طلا نیز وجود دارد.اما شابد مهم تر از همه این موارد اپراتوری است که قرار شده با دستگاه کار کند.میزان مهارت و حرفه ای بودن یک اپراتور می تواند نقش مهمی در جستجوی ما داشته باشد.اما دو فاکتور مهم در هر طلا یاب و فلز یاب انرا از دیگر محصولات هم دسته خود می تواند متمایز و خاص نماید. اینکه در چه عمقی می تواند به جستجو بپردازد  و دوم اینکه میزان دقت ان در چه حد است.؟

در یک تقسیم بندی می توان انواع فلز یاب را به دو دسته تاسیساتی و تفریحی تقسیم بندی نمود.مدل های تاسیساتی همانطور که از نامشان نیز مشخص است برای مشخص کردن  اهداف تاسیساتی در زیر خاک مورد استفاده قرار می گیرند.مثلا مواردی همچون :

لوله ها

مفصل ها

دریچه ها

شیر خط ها

 

از جمله این ها می باشند که توسط انواع فلز یاب تاسیساتی شناسایی می شوند.دستگاه هایی که در امور تاسیساتی مورد استفاده قرار می گیرند به دلیل اینکه قرار است در سطح شهر ها و روستا و در زمین هایی که احتمالا پر است از نخاله های فلزی مورد استفاده قرار گیرند به همین دلیل باید دارای خصوصیاتی باشند که در هنگام جستجو دچار اشتباه نشوند. این ویژگی های عبارتند از :

حذف اثر خازنی زمین

حذف اثر رطوبت زمین و مواد معدنی

حذف نخاله های فلزی به صورت خودکار و یا دستی

امکان کنترل میزان حساسیت دستگاه ومیزان نفوذ ان در عمق

قابلیت عمق آشکارسازی بیش از 2 متر

در مدل های تفریحی دقیقا باید به دنبال انواع طلایاب بود به جهای فلز . افرادی که قصد خرید این مدل را دارند معمولا به نبال یافتن فلزات با ارزشی همچون طلا می باشند.

شاید سوال پیش آید که چرا نمی شود از انواع فلز یاب تفریحی برای این منظور استفاده کرد ؟خوب با توجه به نوع کارایی که از فلزیاب های تفریحی انتظار می رود میزان حساسیت انها به شدت زیاد بوده و ممکن است به میزان رطوبت محیط و مواد معدنی و نخاله های فلزی حساسیت نشان دهند و همه این موارد باعث می گردد تا اپراتور دچار اشتباه شود و نتواند محل دقیق تاسیسات را مشخص نماید.در واقع همانظور که عنوان کردیم معمولا از نوع تفریحی برای یافتن طلا استفاده می گردد و اگر به دنبال یافتن انواع طلایاب هستید باید رد یان مدل جستجو نمایید.

اما سوال دیگر این است که میزان عمقی که از انواع فلزیاب ها می توان انتظار داشت و همچنین میزان دقت انها به چه عواملی بستگی دارد؟

خوب اینگونه می توان عنوان کرد که میزان نخاله های موجود در خاک و حتی میزان رطوبت آن و یا تجمع بیش از حد مواد معدنی  همگی می توانند در نوع و عملکرد و کیفیت کار فلز یاب ما تاثیر گذار باشند . در برخی از خاک مشاهده می کنیم سنگ هایی وجود دارند که دارای خواص فلزی هستند و همین امر می تواندموجب ایجاد خطا در انواع فلز یاب شود که در حال جستجو و کاووش در ان منطقه است.

اگر می خواهید تا عمق بیشتر از سطح خاک را با دستگاه خود به جستجو بپردازید باید به دنبال طلایاب و یا فلزیابی باشید که دارای سنسوری قوی همراه با قطری بزرگ باشد . تحقیقات نشان داده هر چقدر قطر سنسور یک فلزیاب بزرگ تر باشد می تواند عمق بیشتری را مورد جستجو قرار داده و میزان دقت و عملکرد ان نیز بالاتر خواهد رفت.این حالت باعث می شود تا میزان حساسیت دستگاه نسبت به اشیا کوچک پایین بیاید.اام اگر قطر سنسور کوچک تر شود در واقع عمق نفوذ شما کاهش خواهد یافت و میزان حساسیت ان به اشیا ریزتر نیز بیشتر می گردد.این شما هستید که باید دقیقا بررسی کنید برای کاووش در زمین مورد نظرتان از سنسورها بزرگ و قطور استفاده نمایید و یا از سنسورهای کوچک تر.

اما وازه فلزیاب همیشه برای افراد مختلف عکس العمل های مختلفی را در پی داشته است . احتمالا با شنیدن نام این دستگاه اکثر به فکر گنج و طلا خواهند افتاد.اما باید بدانید استفاده از دستگاه های فلز یاب تنها منحصر به یافتن گنج و طلا نیست بلکه این روزها کاربردهای بیشتری پیدا کرده است . مثلا اگر در یک ساختمان قدیمی مشغول به تعمیرات هستید باید توسط انواع فلز یاب مخصوص به دنبال تاسیسات و لوله های قدیمی باشید.در فرودگاه ها توسط فلزیاب ها برای بازررسی مسافرین  و اینکه هیچ گونه شی فلزی همراه خود نداشته باشند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نحوه عملکرد کلی انواع فلز یاب و انواع طلا یاب تقریبا مانند هم است . در این نوع دستگاه با ایجاد میدان مغناطیسی که در اطراف دیسک در جلوی دستگاه ایجاد می گردد باعث شده تا هر زمان فلزی در ان میدان مغناطیسی قرار گرفت براحتی دستگاه عکس العمل نشان داده و متوجه حضور ان شود.حال قدرت این میدان مغناطیسی هر چه بیشتر باشد قطعا میزان حساسیت ان نیز بالاتر رفته و شاید تا عمق بیشتری هم بتواند به جستجو و کاوش بپردازد.

در این بخش می خواهیم به معرفی اجزا و قسمت های مختلف انواع فلزیاب بپردازیم :

1-چیزی که در همه فلزیاب ها و طلا یاب ها دیده می شود دستگیره ای است که از ان به عنوان دستگیره تعادل یاد می شود.شما به هنگامجلو بردن و یا عقب کشیدن دستگاه نیاز به داشتن تعادل دارید و این دستگیره برای شما این کار را انجام می دهد.

2-در انواع طلا یاب شما می توانید جعبه ای را ملاحضه نمایید که در واقع  ریزپردازنده و سیستم هایی همچون مدارات کنترلی در ان قرار گرفته اند . به این بخش جعبه کنترل می گویند.

3-بخشی که جعبه کنترل را به سیم پیچ متصل کرده تا شما براحتی و بدون نیاز به خم شدن با دستگاه کار کنید مبله نام دارد.

4-اما این دستگاه نیاز به خبشی دارد که بتواند وجود فلزات را حس کند و ان بخش انتن می باشد.

تمامی بخش های فوق معمولا در انواع فلزیاب وجود داشته و ممکن است فقط در اشکال مختلف طراحی و ساخته شده باشند.معمولا شما در اکثر دستگاه ها شاهد هستید که یک گوشی دارند وشما برای راحتی بیشتر می توانید از ان گوشی استفاده نمایید .. در مدل های پیشرفته علاوه بر اینکه می توانند برای وجود فلز به شما الارم دهند بلکه عمق تقریبی ان و نوع فلز را نیز می توانند تشخیص دهند.

در واقع می توان اینگونه عنوان کرد که انواع فلزیاب و طلایاب در سه نوع تکنولوژی مختلف استفاده می شوند:

دستگاه هایی با فرکانس بسیار پایین.

دستگاه های با القا پالسی

دستگاه های با نوسان ساز یکنواخت

روش فرکانس پایین یکی از رایج ترین روش هایی است که معمولا در اقلب دستگاه های فلزیاب از آن استفاده می کنند.در این مدل از فلز یاب ها دو نوع سیم پیچ  وجود دارند که یکی به عنوان فرستنده و دیگری به عنوان گیرنده ایفای نقش می کنند.سیم پیچ فرستنده همان حلقه بیرونی بوده و جریان برق با فرکانس 6.6 کیلوهرتز از ان عبور می کند.

اما سیم پیچی دیگر در درون ان وجود دارد و به عنوان آنتن گیرنده عمل می کند.

نحوه کار بدین صورت است که در انواع فلزیاب ها که از این تکنولوژی استفاده می کنند توسط سیم پیچ بیرونی میدان مغناطیسی ایجاد شده و به سطح زمین ارسال می گردد. حال اگر در ان محدوده فلزی باشد (این فلز می تواند حتی طلا باشد.)و در میدان مغناطیسی قرار گیرد از خود میدان مغناطیسی ضعیفی ایجاد می کند و حال وظیفه گیرنده دریافت ان میدان مغناطیسی ضعیف است.سیم پیچ گیرنده پس از دریافت و تقویت این سیگنال ها انها را به جعبه کنترل می فرستد.حال نوبت به تجزیه و تحلیل سیگنالها رسیده و با توجه به فاکتورهای مختلف در این مرحله می توان تشخیص داد که فلز در چه عمقی از زمین قرار گرفته است.

در انواع فلز یاب معمولا از اختلاف فازی که میان سیم پیچ فرستنده و گیرنده وجود دارد استفاده کرده و نوع فلز را تشخیص می دهد.البته این تشخیص به طور تقریب خواهد بود و ممکن است گاهی دچار اشتباه شود.

نوشته شده توسط  در ساعت 17:57 | لینک  |  نظر بدهید

فلزیاب

چیست

این روزها تقریبا همگی نام دستگاه فلزیاب و یا طلایاب را شنیده ایم و اگر سری به مجلات هم بزنیم خواهید دید که تبلیغات زیادی در مورد این دستگاه انجام شده است.اما تنها چیزی که به وفور می توان یافت تبلیغات است و منابعی که در مورد فلزیاب ها بخواهند به صورت دقیق و علمی بحث کنند در ایران بسیار نادر و کم است.اکثر تبلیغات هم تنها جنبه تجاری دارند و هدفشان فروش کالا به مشتری می باشد و نمی توان تنها به چند شعار انها دل خوش کرد.در این بخش قصد داریم برای علاقه مندان به مباحث مربوط بهفلزیاب و طلایاب نکات بسیار مهمی را عنوان نماییم و در واقع معایب و محاسن اینگونه دستگاه ها را برای شما مشخص نماییم و نحوه استفاده و میزان قدرت تشخیصی که هر کدام از مدل ها دارند را معلم نماییم.قبل از شروع بهتر است تعریفی جامع و در عین حال ساده از فلز یاب داشته باشیم :

هر دستگاهی که قادر باشد اجسام فلزی را که در دل خاک و یا در دیوار ها مدفون شده است را شناسایی نماید به نوعی فلز یاب نامیده می شود.اما در مورد نحوه عملکرد ان می توان اینگونه عنوان کرد در جلوی دستگاه میدانی مغناطیسی شکل خواهد گرفت و اگر در فاصله مشخصی از این میدان تولید شده فلزی قرار گیرد دستگاه براحتی می تواند به ما الارم داده و وجود انرا اعلام نماید.حال هر چقدر این میدان مغناطیسی که توسط دستگاه ایجاد می گردد قوی تر باشد در واقع قدرت تشخیص در عمق بیشتر را نیز خواهد داشت .

فلزیاب

 

البته تنها وسعت میدان مغناطیسی عاملی برای کشف اجسام در اعماق بیشتر نیست و دو فاکتور مهم یعنی بزرگی فلز دفن شده و جنس ان نیز می تواند نقش تایین کننده ای در این امر داشته باشد.در این قسمت به معرفی انواع مدل های فلزیاب می پردازیم که به صورت معمول در بازار یاران وجود دارند و معمولا دشتگاه هایی که در حال تبلیغ هستند یکی از انواع مدل های زیر می باشند :

1-نوع اول در رده دستگاه تفریحی یا VLF می باشند.این دستگاه ها بسیار یبک و در عین حال کم حجم هستند. دیسک جلوی دستگاه که وظیفه تولید میدان مغناطیسی  را دارد حداکثر 25 سانتیمتر است و بسیار کوچک به نظر میرسد.توسط این دستگاه ها اگر به کاوش فلزات می خواهید بپردازید باید توقع شناسایی  کمتر از 1 متر را داشته باشید.البته یک بار دیگر نیز عنوان می کنیم عمق کاوش جدا از قدرت دستگاه فلزیاب در تولید میدان مغناطیسی به اندازه فلز و جنس ان نیز بستگی دارد.معمولا انواع مدل های تفریحی دارای یک صفحه نمایشگر دیجیتالی هستند و قدرت تفکیک پذیری بالاتری نسبت به مدل های معمولی خود دارند.

2-مدل دوم از انواع فلزیاب را می توان اختصاص داد به دستگاه های حرفه ای PI. این دستگاه ها با توجه به نوع عملکردی که دارند دارای قدرت بیشتری نسبت به دیگر مدل های موجود در بازار بوده و معمولا هم از وزن بیشتری نسبت به دیگر مدل ها برخوردار هستند و علت ان هم استفاده از باتری های اسیدی است که شبیه باتری موتور سیکیلت است.در مدل های حرفه ای نباید انتظار قدرت تفکیک فلزات را داشت تنها دارای قدرت آشکار سازی بالاتری هستند و هر نوع فلزی که بیابند را اعلام می کنند.در این مدل ها با توجه به اینکه حرفه ای تر هستند اما گویا خبری از صفحات نمایشگر و یا مانیتور نیست و بسیار ساده تر از انواع مدل های تفریحی می باشند.

3-اما مدلی دیگر از فلزیاب ها بر می گردد به مدل های صنعتی.مدل های صنعتی را می توان در صنایع مختلفی همچون چوب بری و فرش ماشینی و صنایع بسته بندی استفاده نمود.

 

4-مدل دیگری با نام فلزیاب های فرستنده و گیرنده نیز وجود دارند که دارای یک دیسک فرستنده در جلوی دستگاه هستند و یک دیسک گیرنده نیز در عقب دستگاه مورد استفاده قرار می گرد.در این مدل نیز قدرت تفکیکی وجود ندارد و می توان گفت به صورت تخصصی برای کشف فلزات بزرگی همچون لوله های آب مورد استفاده قرار خواهند گرفت.حتی گاهی نام این دستگاه ها از فلز یاب به انبوه یاب نیز تغییر کرده است.از این مدل استقبال خوبی به عمل نیامده است و شاید به خاطر کار کردن بسیار دشوار با ان باشد.

اما قبل از اینکه بخواهیم به ادامه مبحث بپردازیم لازم می اانیم برای علاقه مندان به دستگاه فلزیاب هشداری جدی را گوشزد نماییم .به دلبیل فقط اطلاعات علمی در این زمینه متاسفانه افرادی سودجو  با استفاده از این فرصت شروع به فروش انو.اع دستگاه الکترونیک مختلف همچون ولت متر و مولتی متر و.. به عنوان دستگاه فلز یاب کرده اند.لذا خواهشمندیم تا زمانیکه در مورد اینگونه دستگاه ها اطلاعات فنی لازم را کسب نکرده اید هیچ گاه اقدام به خرید ننمایید.

در اینجا به معرفی برخی از دستگاه های دروغینی می پردازیم که با نام فلزیاب در بازار به افراد ساده لو در حال فروش هستند :

1-لیزر اسکن : تین دستگاه قادر است تا امواج ماورا بنفش را به صورت نقطه ای ارسال کرده و با این کار می تواند اختلاف دمای سطحی اجسام را اندازه گیری نماید. البته تمامی اعداد و ارقام نمایش داده شده به صورت نسبی بوده و ممکن است در محیط های مختلف نیز متفاوت باشد.در کل هیچ گاه نمی توان مدعی شد که لیزر اسکن یک دستگاه فلز یاب است.

2-دستگاه دیگری که با نام فلزیاب ممکن است به فرذوش برسد دستگاهی با نام انتی است . این نیز یک دروغ محض بوده و هیچگاه این محصول قابلیت شناسایی هیچگونه فلزی را نداشته و نخواهد داشت.

3-اما در تبلیغات جدیدی شاهد هستیم که برخی از افراد سودجو دوربین های هندی کمی که دارای فیلتر مادون قرمز است را با نام فلزیاب جا زده و انرا از این طریق به فروش می رسانند.به هیچ وجه گول تبلیغات سو را در این مورد نخورید . تا به اکنون که در حال نوشتن این مقاله هستم هنوز فلزیاب دوربینی اختراع نشده است.

4-اما ادعایی دیگر که از طرف برخیس از شرکت های تبلیغاتی عنوان شده این است که فلزیاب انها قادر به شناسایی از فاصله های دور نیز است.این مورد نیز با توجه به توضیحی که در مورد عملکرد فلزیاب ها دادیم چیزی جز یک دروغ محض نیست و اصلا امکان پذیر نمی باشد.

5- و مورد اخر در مورد انواع فلزیاب تصویری است که ادعا شده می توانتد فلز مدفون شده را برای شما نمایش دهند.البته این نوعفلزیاب ها با استفاده از امواج التراسونیک و رادار می توانند چنینی امکانی را فراهم سازند ولی سوال اینجاست که این دو امکان به حدی خاص و گران هستند که در هیچ کدام از دستگاه های معمولی و کوچه بازای وجود ندارد و عملا بسیاری از تبلیغاتی که در این زمینه صورت می پذیرد دروغی بیش نخواهد بود.

فلزیاب

البته امکانی جدیدا برای فلز یاب های تفریحی قرار داده شده که در فاصله کمتز از 30 سانتی متری قابل استفاده است و /ان اینکه دستگاه فلز یافته شده را با علامتی خاص نشان می دهد و ان علامت می تواند نوع شکل فلز را برای ما تشخیص دهد . البته هنوز در ابتدای کار بوده و خطاهای زیاید نیز در هنگام استفاده از ان دیده شده است.

فلزیاب

 

 

نوشته شده توسط  در ساعت 17:56 | لینک  |  نظر بدهید

طلایاب تصویری

چیست و چگونه کار می کند؟

بهترین فلزیاب تصویری و طلا یاب را از ما بخواهید.در بخش قبلی توضیح دادیم که تبلیغاتی که مدعی هستند دستگاه انها از راه دور می تواند نسبت به جستجوی فلزات اقدام نماید عملا تبلیغاتی کذب و دروغین می باشند.این مورد را به شدت می توان تکذیب نمود. همانطور که اشاره کردیم نحوه عملکرد این نوع دستگاه ها بر اساس ایجاد خاصیت مغناطیسی است که در جلوی دستگاه ایجاد شده و حتما باید برای شناسایی مناطق مختلف جلوی دستگاه را به نقطه مورد نظر نزدیک کنیم تا اگر فلزی در زیر خاک است در حوزه مغناطیسی فوق قرار گرفته و بتواند دستگاه به ما الارم دهد.برخی در تبلیغات خود پا را فراتر نهاده و عنوان می کنند که طلایابتصویری با قدرت تشخیص از راه دور. ابتدا بهتر است شما نحوه عملکرد دستگاه ها را بدانید تا در مورد تبلیغاتی که می شود بتوانید با علم بیشتری به اظهار نظر و شاید خرید نهایی اقدام نمایید.

طلایاب تصویری

اما این روزها تبلیغات پا را فراتر نهاده و با واژگانی همچون فلزیاب تصویری روبرو شده ایم.در حالت کلی دستگاه هایی که ادعا می کنند می توانند تصاویری از فلزات مدفون شده را برای شما نمایش دهند عملا وجود ندارند.البته نا گفته نمایند با بهره گیری از برخی از فن اوری های پیشرفته همچون اولتراسونیک و رادار می توان چنین چیزی را امکان پذیر کرد که بعید است در تمامی دستگاه های معمولی چنین امکانات پیشرفته ای موجود باشد . برای همین است که می گوییم اکثر تبلیغاتی که در زمینه فلزیاب تصویری و یاطلایاب تصویری  وجود دارد به احتمال زیاد دروغ و کذب باشد مگر اینکه حتما از تکنولوژی های فوق استفاده کرده باشد که در اینصورت قیمت تمام شده این دستگاه بسیار زیاد خواهد بود.

البته در برخی از فلزیاب های تفریحی که در بخش قبل راجع به انها تویح دادیم امکانی وجود دارد که نهایتا تا فاصله سی سانتی متری و ان هم با درصد تلرانس می تواند اشکالی از فلز و یا جواهرات با رازش همچون طلا  دفن شده را بدین صورت نمایش دهد که مثلا علائمی را به ما نشان می دهد که ان علائم هر کدام نماد شکل و حالتی هستند و ما با بدین گونه متوجه می شویم که شی فلزی چه شکلی است.برخی افراد سودجو نیز تمام دستگاه هایی که دارای نمایشگر LCD هستند را به عنوان فلزیاب تصویری معرفی کرده اند و این در حالیست که در این صفحه نمایش تنها علائمی مربوط به وضعیت شارز باتری و تنظیمات دستگاه نمایش داده می شود و اصلا ربطی به تصویری بودن و یا نبدون دستگاه ندارد.

فلزیاب تصویری

اما در اینجا لازم می دانیم شما را با چند اصطلاح اشنا سازیم:

زمانی که از امکان تفکیکی صحبت به عمل می آید منظور این است که دستگاه قادربه تشخیص جنس فلز مدفون شده باشد. معمولا افرادی که بهه دنبال یافتن گنج هستند بیشتر به دنبال طلایاب تصویری  برای راحتی کار می باشند و به دنبال دستگاه هایی هستند که دارای قدرت تفکیک نیز هستند.

در فلز یاب های پیشرفته فلزاتی که معمولا قابل تشخیص هستند در دو دسته قرار خواهند گرفت :

1-دسته اول فلزاتی که دارای خاصیت مغناطیس شوندگی هستند مانند فولاد و چدن  و آهن

2-دسته دوم فلزاتی هستند که قابلیت مغناطیس شوندگی ندارند.از این دسته می توان به سرب و قلع و مس و طلا و برنز و برنج و حتی آلومینیوم اشاره کرد.و در واقع طلا یاب دستگاهیی جدا از فلز یاب نیست . بلکه نوعی از فلز یاب است که می تواند با دقت بالایی در مورد این فلز با رازش عمل نماید و از این رو شاید اسم انرا طلایاب تصویری گذاشته اند.

در واقع واقعیت امر این است که در یک فلزیاب تصویری با قدرت بالای تفکیکی تنها می توان مشخص کرد که آیا فلز در زیر خاک جز گروه اول است و یا جز گروه دوم .این میزان تشخصی نیز دارای تلرانس 20% می باشد و با ضریب دقت 80% انجام می گردد.در دستگاه های پیشرفته ان هم حتی نمی توان تشخیص داد فلزی که پیدا کرده طلا است و یا نقره و یا مفرغ و فقط نوع مغناطیس شوندگی و یا غیر مغناطیس شوندگی ان قابل تشخیص است.

اما مهمترین نگرانی هر جوینده طلا و یا فلزات  این است که تا چه اندازه می تواند کاوش او دقیق و مطمئن باشد. در اینجاست که اگر از یک  طلا یاب تصویری و یا فلز یاب تصویری خوب استفاده نمایید می توانی به نتایج به دست امده امیدوار باشید.البته باید برای اینکه به نتیجه یک کاوش بشود دل خوش کرد فاکتورهای زیر را در نظر داشت :

1-میزان قدرت دستگاه تا چه حد است و این دقیقا به نوع دستگاه و مدار الکترونیک ان وابسته است.

2-اندازه فلز مدفون شده چقدر می باشد .این فلز می تواند جز فلزات با رازش همچون طلا باشد و یا چیزی غیر از آن. قطعا هر چقدر اندازه ان بزرگتر باشد راحت تر می توان انرا کشف کرد.

طلایاب تصویری

3-جنس فلز چیست ؟ بله حساسیت دستگاه های فلزیاب به فلزات مختلف متفاوت است. قطعا قدرت تشخیص فلزات اهنی با فلزات غیر اهنی برای یک دستگاه فرق می کند و هر کدام را می توانددر عمق خاصی از سطح زمین شناسایی نماید.در واقع هر چقدر این خاصیت تشخیص جنس فلز بیشتر باشد به نوعی از ان دستگاه می توان به عنوان یک طلایاب یاد کرد و اگر حالت تصوسیری هم داشته باشد که می شود همان طلایاب تصویری .

4- بسیار مهم است که شکل و اندازه فلز مدفون شده به چه صورت باشدو این می تواند در اندازه گیری نهایی ما بسیار تاثیر گذار باشد.

5-حتی جنس زمین و خاکی یکه قرار است در انجا کاوش صورت پذیرد نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

اما در این بخش توصیه هایی داریم برای عزیزانی که قصد خرید فلزیاب تصویری را دارند :

1-سعی کنید قبل زا انتخاب نهایی دستگاه مورد نظرتان حتما از مشخصات فنی ان از منبعی مطمئن و بی طرف اگاه شوید.

2-نه تنها فلزیاب تصویری بلکه هر مدل دیگری که خواستید خرید نمایید را تنها با امتحان کردن به صورت عملی خرید نمایید.

3-حتما به دنبال دستگاه هایی باشید که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشند.

طلایاب تصویری

4-حتما خرید خود را از شرکت های معتبر و با سابقه که در این زمینه فعالیت حرفه ای دارند انجام دهید.

5-حتما حتما قبل از خرید فلز یاب تصویری یا طلایاب تصویری  با افراد متخص در این زمینه مشورت نهایی را انجام دهید.

6-دقت داشته باشید که برای زمین های مختلف باید از دستگاه های مختلفی استفاده شود. مثلا فلزیاب هایی که برای گنج یابی مورد استفاده قرار می گرند با فلز یاب هایی که برای مین یابی اسیتفاده می شوند بسیار متفاوت هستند.پس حتما دقت داشته باشید که باید بر ساسا نوع کاری که می خواهید انجام دهید اقدام به خرید نمایید.


نوشته شده در : جمعه 13 آذر 1394  توسط : مهران زلقی.    نظرات() .

Why does it hurt right above my heel?
دوشنبه 16 مرداد 1396 05:37 ب.ظ
Have you ever thought about including a little bit more
than just your articles? I mean, what you say is important and everything.
Nevertheless just imagine if you added some great
pictures or video clips to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with pics and videos, this website
could certainly be one of the best in its niche. Fantastic blog!
Foot Pain
جمعه 13 مرداد 1396 04:11 ب.ظ
What's up to all, the contents existing at this site are genuinely amazing for people experience,
well, keep up the good work fellows.
ameblo.jp
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 05:50 ق.ظ
You have made some good points there. I checked on the
internet to learn more about the issue and found most people will
go along with your views on this site.
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 05:28 ق.ظ
At this time it looks like Expression Engine is the preferred blogging platform available right
now. (from what I've read) Is that what you're using on your blog?
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 07:18 ق.ظ
What i don't realize is in truth how you're no longer really a lot
more well-liked than you might be right now. You're so intelligent.
You know thus significantly when it comes to this matter, made me personally believe it from so many numerous angles.
Its like women and men aren't fascinated except it's something
to do with Lady gaga! Your personal stuffs great. Always
take care of it up!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 12:14 ب.ظ
There's definately a lot to find out about this issue.

I really like all the points you have made.
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 07:27 ب.ظ
Appreciate this post. Will try it out.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
زیبایی خنده لبخند هالیوودی دندانپزشکی زیبایی لبخند زیبا زیبایی لبخند طراحی لبخند اصلاح طرح لبخند لمینت دندان لمینت قیمت لمینت دندان هزینه کاشت دندان کاشت دندان کشیدن دندان عقل کشیدن دندان کاشت دندان ایمپلنت سایت دندانپزشکی کلینیک دندانپزشکی دندانپزشک دندانپزشکی دکتر دندانپزشک کامپوزیت وینر ایمپلنت ایمپلنت دندان جرم گیری دندان جراحی لثه برج خنک کننده مدار بسته دکوراسیون داخلی مبلمان اداری دوربین مدار بسته برد هوشمند ویدئو پروژکتور دوربین مدار بسته کرج